Częste użytkowanie samochodów ciężarowych na dalekich trasach sprawia, że stopniowo poszczególne ich części i układy się zużywają. Naprawę tirów należy więc powierzyć fachowcom w tej dziedzinie, którzy mają specjalistyczną wiedzę oraz doświadczenie. Jak często powinno serwisować się ciężarówki?

Im wcześniej, tym lepiej

Usterka w tirze najczęściej pojawia się w najmniej spodziewanym momencie. Zazwyczaj ma to miejsce podczas pokonywania odległych tras, gdzie trudno o mechanika. Chociaż tego typu sytuacje nierzadko zaskakują kierowców, w niektórych przypadkach wcześniej pojawiają się niepokojące sygnały świadczące o zbliżającej się awarii. Nierówna praca silnika, utrata mocy czy niewielkie na pozór problemy z pedałem sprzęgła powinny być jak najszybciej zgłoszone mechanikowi zajmującemu się serwisowaniem floty samochodów firmy transportowej. Dlaczego jest to tak ważne? Niewielka nawet usterka może spowodować uszkodzenia kolejnych elementów układu hamulcowego, zawieszenia czy silnika. Im szybciej więc samochodem ciężarowym zajmie się mechanik, tym większe prawdopodobieństwo, że naprawa będzie trwała krótko i jej koszt nie będzie zbyt duży. Zlekceważenie objawów sygnalizujących zbliżającą się usterkę może doprowadzić do znacznie większych uszkodzeń. W efekcie naprawa wymaga znacznie więcej pracy i jest bardziej kosztowna, a nierzadko też wymienić trzeba będzie więcej części tir.

Sprawdzony warsztat i dobre części

Samochody ciężarowe należące do floty powinny być serwisowane przez rzetelnych fachowców, którzy mają doświadczenie w naprawie tego typu pojazdów. Powinni oni montować tylko dobrej jakości części – nie muszą to być produkty oryginalne, jednak z pewnością należy zadbać, aby zamienniki pochodziły od renomowanych producentów i charakteryzowały się dużą wytrzymałością oraz niezawodnością. Ponieważ właściciel firmy lub kierowca może nie wiedzieć, które z dostępnych na rynku części do ciężarówek są godne zaufania, mechanik powinien w tej kwestii służyć fachową poradą.

Więcej informacji na http://esklep.star-hurt.pl/