Poruszające się nocą po drogach ciężarówki powinny być w odpowiedni sposób oświetlone. Wielu kierowców woli pokonywać trasę właśnie o tej porze, kiedy ruch jest znacznie mniejszy, a dzięki temu nie ma konieczności częstego hamowania i dodatkowo uniknąć można korków.

Przede wszystkim większa widoczność

Podróżowanie nocą ma swoje duże zalety, ale wiąże się też z pewnym zagrożeniem. Po zmroku trudniej zauważyć pojawiające się na drodze przeszkody, a ponieważ samochód ciężarowy może ważyć z pełnym załadunkiem nawet kilkadziesiąt ton, jego awaryjne wyhamowanie wcale nie jest łatwe. Dodatkowe reflektory do samochodów ciężarowych montowane na kabinie zapewniają większą widoczność. Im lepiej oświetlona droga, tym więcej czasu na reakcję ma kierowca, jeśli pojawi się na niej inny pojazd, pieszy lub dzikie zwierzęta.

Widoczność w każdych warunkach

Samochody ciężarowe muszą dostarczyć towar do wyznaczonego miejsca niezależnie od panujących warunków atmosferycznych. Zdarza się więc, że kierowca tira musi pokonywać trasę w ulewnym deszczu, we mgle czy podczas obfitych opadów śniegu. W takich warunkach widoczność jest znacznie ograniczona, co podwyższa ryzyko groźnych w skutkach kolizji. Dodatkowe oświetlenie sprawia, że ciężarówka widoczna jest z daleka. Dla innych kierowców takie reflektory będą więc dodatkowym sygnałem ostrzegającym przed zbliżającym się tirem.

Nowy charakter

Wielu kierowców samochodów ciężarowych ceni sobie możliwość modyfikowania wyglądu swojej ciężarówki. Niemal każdy sklep z częściami do ciężarówek ma więc akcesoria tir umożliwiające dostosowanie wyglądu pojazdu do własnych preferencji. Ponieważ reflektory do ciężarówek dostępne są w wielu wersjach, każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Godnym zainteresowania produktem są modele z diodami ledowymi. Charakteryzują się one dużą odpornością na zmiany temperatury, długim czasem pracy oraz mocą odpowiadającą tradycyjnym żarówkom przy znacznie mniejszym zużyciu energii elektrycznej.