Częsta eksploatacja samochodów ciężarowych sprawia, że stopniowo ich poszczególne części i mechanizmy ulegają zużyciu. W końcu przychodzi więc czas, że konieczna jest ich naprawa albo wymiana.

Pozorne oszczędności

Niektórzy kierowcy podczas kupowania części kierują się przede wszystkim ceną dostępnych produktów. Zakup elementów zawieszenia, silnika lub układu hamulcowego w niskiej cenie bywa jednak oszczędnością pozorną. Kiepskiej jakości podróbki sprowadzane z Chin zazwyczaj zaczynają się psuć w niedługim czasie po ich zamontowaniu. Oczywiście nie pozostaje to bez wpływu na bezpieczeństwo w trasie, ale też naraża właściciela samochodu ciężarowego na dodatkowe koszty. Zwykle konieczna jest kolejna naprawa i ponowna wymiana tego samego elementu, a oprócz zakupu samej części wydatkiem jest też zapłata za pracę mechanika. Zdecydowanie korzystniej jest więc kupić dobrej jakości część i właśnie taką zamontować.

Czy części muszą być oryginalne?

Wiele osób wychodzi z założenia, że tylko oryginalne części do samochodów ciężarowych są godne zaufania. Uznawane są one za bardziej niezawodne i trwalsze od zamienników oferowanych przez mniej znane firmy. W rzeczywistości jednak nierzadko jest tak, że pochodzą one z dokładnie tej samej linii produkcyjnej co części oryginalne. A ponieważ mają identyczną jakość i dostępne są w niższych cenach, zdecydowanie lepiej jest wybrać właśnie zamienniki. Aby mieć pewność, że zamontowana część nie zepsuje się w krótkim czasie, najrozsądniej jest poradzić się mechanika bądź sprzedawcy – oni będą wiedzieli jakim firmom można zaufać, a które produkty lepiej sobie darować. Wybór dobrej jakości części do samochodów ciężarowych ma ogromne znaczenie, ponieważ zamontowanie solidnych elementów zwieszenia czy układu hamulcowego przekłada się na większe bezpieczeństwo kierowcy tira i innych uczestników ruchu drogowego. I chociaż oszczędności są bardzo ważne, w niektórych kwestiach nie warto oszczędzać.

Więcej na http://esklep.star-hurt.pl/

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *